//استفاده از مبدل های صفحه ای دانفوس برای تولید آب مقطر در صنایع داروسازی

به علت اهمیت بالای بهداشت در صنایع داروسازی، آب مورد استفاده در این صنایع  تحت استانداردهای خالص ­سازی بسیار سخت­گیرانه و دقیق و بر اساس شرایط خاصی تولید می شود. این استانداردها شامل استانداردهای هایژنیک و گذراندن آزمایشاتی از قبیل تست TOC (میزان کربن آلی محلول در آب)، تست کانداکتیویتی یا رسانندگی الکتریکی، تست سطح آلودگی میکروبی و … می ­باشد. روش­ های متنوعی برای استحصال آب با خواص مذکور وجود دارد که رایج ترین و مورد تاییدترین آن (براساس استانداردهای بین­المللی)، روش “تقطیر تراکمی” است. دراین روش آب معمولی تبخیر شده و با تقطیر مجدد خالص سازی می­ شود.

اصلی ترین تجهیز مکانیکی مورد استفاده در سیستم تقطیر تراکمی، مبدل حرارتی است که در آن بخار آب با انتقال حرارت با آب سرد تقطیر می­ شود. با توجه به راندمان حرارتی بالای مبدل­ های صفحه ­ای نسبت به سایر مبدل ­های حرارتی معمول، رشد استفاده از این نوع مبدل در سیستم­ های تقطیر دارویی در دهه­ ی اخیر بسیار قابل توجه بوده است.

شرکت دانفوس یکی از معتبرترین شرکت های فعال در زمینه­ ی تولید و ارائه­ ی انواع مبدل صفحه ­ای جوشی و واشری جهت کاربری های دارویی و هایژنیک  می­ باشد. بازرگانی تکنوسرویس به عنوان نماینده­ ی رسمی این شرکت در ایران مسئولیت تامین مبدل­ های صفحه­ ای را برای سیستم­ های تقطیر داروسازی  و کاربری های هایژنیک بر عهده دارد. این شرکت با ارائه­ ی انواع مبدل­ های صفحه­ ای دانفوس در ظرفیت­ ها و سایزهای مختلف، پاسخگوی نیاز صنعت داروسازی کشور به این نوع مبدل حرارتی بوده است به نحوی که هم اکنون شرکت ­های داروسازی متعددی در سیستم تقطیر خود از مبدل­ های صفحه­­ای جوشی دانفوس استفاده می­ کنند.

2018-03-11T14:26:49+04:30 مارس 11th, 2018|دسته بندی نشده|