مزایای مبدلهای حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس

مبدلهای حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس دارای مزایای بیشماری نسبت به انواع ديگر مبدل ها می باشند كه به تعدادی از آنها به شرح ذيل اشاره مي‌گردد:

1) کامپکت

مبدلهای حرارتی صفحه ای جوشی دارای ابعادی بسیار کوچک در حدود 1/6 انواع دیگر می‌باشند. این مزیت در پروژه هایی که محدودیت فضا دارند، خود را بیشتر نشان مي دهند. در ضمن استفاده از این مبدلها باعث کاهش ابعاد موتورخانه می‌گردد.

2) افزایش راندمان به دلیل اختلاف دمای کم دو طرف مبدل

این مزیت باعث افزایش راندمان و استفاده از کمپرسورهای کوچکتر در کاربری های برودتی می‌گردد.

3) فشار عملکرد بالا

فشار عملکرد بالای این مبدلها باعث گردیده مناسب ترین گزینه در کاربری های با فشار بالا و نيز بعنوان کندانسور در چیلرها تلقی گردند.

4) کاهش افت فشار

افت فشار در مبدلهای صفحه ای از تمامی مبدلهای دیگر کمتر است. اين امر باعث می گردد از پمپ های كوچكتر استفاده شود.

5) نیاز به مبرد کمتر

یکی از مزایای مبدلهای صفحه ای در چیلرها نیاز به شارژ مبرد کمتر در حدود 1/7 نسبت به انواع دیگر می‌باشد.

6) وزن کمتر

وزن مبدلهای صفحه ای جوشی نسبت به مبدلهای دیگر بسیار کمتر ‌است که این امر باعث سهولت حمل آنها می‌گردد.

7) کاهش امکان یخزدگی

در این مبدلها به دلیل توربولنت بودن جریان در قسمت آب، امکان یخزدگی کاهش می یابد. این مزیت باعث می‌گردد در چیلرهایی که نیاز به آب با دمای نزدیک به صفر دارند از این مبدلها استفاده شود.

8) مقاومت بالا در مقابل یخزدگی

این مبدلها به دلیل ساختار خاصشان بیشترین مقاومت را در برابر یخزدگی دارند و در لحظات اوليه یخزدگی از مبدلهای دیگر مقاومت بیشتری نشان می‌دهند.

9) قابلیت مدولار شدن چیلرها

این مبدلها به آساني بصورت موازی یا سری به هم متصل می‌گردند. این امر، باعث گردیده تا در چیلرهای مدولار از این مبدلها استفاده شود.

10) عملکرد یکسان

این مبدلها به دلیل همگن بودن صفحات و یکنواختی ساختارشان باعث می‌گردند سیالات مختلف در دما و فشار یکسان کار نموده و نوسانات دما و فشار کمتر اتفاق بیفتد.

11) مزیت اقتصادی کاهش هزینه

استفاده از مبدلهای حرارتی جوشی علاوه بر کاهش هزینه اولیه خرید، به دلیل مزایای بیشماری نظیر راندمان بالا، ابعاد کامپکت تر، حمل و نصب آسانتر و لوله کشی کمتر از هر لحاظ اقتصادی ترین گزینه در کاربری های حرارتی و برودتی محسوب می‌گردند.

Copyright 2009 – 2017 Techno Service Co. | All Rights Reserved | Powered by KaramiArt