روش نصب مبدل مایکروچانل دانفوس

از مزایای خاص کویل مایکروچانل میتوان به نصب بسیار آسان و سریع آن اشاره نمود. به دلیل کامپکت بودن کویل و عرض بسیار کم آن (حدود 2/5 سانتیمتر) نصب آن بر روی فریم چیلر یا یونیت برودتی به آسانی صورت می پذیرد. فریم اصلی کویل مایکروچانل توسط پیچ و مهره به فریم چیلر قابل نصب می باشد. جهت جلوگیری از فرار هوا، از نوارهای هواگیری به صورت فوم استفاده می شود. محل تماس کویل با محل نشیمن، توسط نوار پلاستیکی مخصوص پوشانده می شود تا از خوردگی جلوگیری شود. از انتقال لرزش دستگاه به کویل ممانعت به عمل آید. تصویر ذیل نحوه  نصب کویل مایکرو چانل را نشان می دهد.

تصویر ذیل روش نصب کویل مایکروچانل را در چیلرها یا یونیت های برودتی به صورت V یا W نشان می دهد. این روش نصب باعث کامپکت شدن دستگاه خواهد گردید.

روش رفع نشتی کویل های مایکروچانل دانفوس

در صورت بروز هر گونه نشتی در کویل های مایکروچانل، پس از پیدا کردن محل نشتی بایستی محل سوراخ شدگی کاملاً تمیز شده و سپس توسط چسب اپوکسی مخصوص آلومینیوم به صورتی که در تصویر ذیل نشان داده شده است، پوشش داده شود.

هنگام پوشاندن محل نشتی توسط چسب اپوکسی، بایستی از پمپ وکیوم استفاده نمود تا چسب به صورت کامل وارد حفره ها و سوراخ ها شود و محل نشتی را کامل پر نماید.

روش جوشکاری کویل های مایکروچانل دانفوس

کویل های مایکروچانل ساخت شرکت دانفوس مجهز به اتصالات مسی جهت رفت و برگشت مبرد می باشند. جهت جوشکاری لول های ورودی و خروجی که هر دو مسی می باشند، بهتر است از سیم جوش نقره درصد بالا استفاده گردد. دقت شود که دمای محل تماس از 460°F بیشتر نشود تا احتمال آسیب به کویل از بین برود. علاوه بر آن بایستی از دستمال خیس استفاده شود تا از انتقال حرارت کویل جلوگیری به عمل آید.

روش شستشو و تمیز نمودن کویل های مایکروچانل دانفوس

شستشو و تمیز کردن کویل های مایکروچانل به آسانی صورت می پذیرد. به دلیل کم بودن عرض کویل و تمام جوش بودن اتصال فین ها، با شستشوی صحیح کویل ها به آسانی تمیز می شوند. جهت شستشو بهتر است از نازل آب با فشار کمتر از 1900 Psig استفاده شود. موارد ذیل را مد نظر بگیرید:

  • فشار آب کمتر از 900 Psig باشد تا به کویل آسیب نرسد.
  • پاشش نازل به کویل مستقیم باشد. زاویه 45 درجه به کویل مورد تأیید نیست.
  • آب پرفشار را بر روی محل اتصال لوله مسی به اتصال آلومینیومی به صورت مستقیم نگیرید.
  • استفاده از مواد شیمیایی خاص جهت شستشو اکیداً پرهیز نمائید.
  • در صورت استفاده از کف صابون یا مشابه حتماً کویل بایستی با آب داغ شستشو شود و مطمئن شوید که بر روی کویل مواد شوینده ای باقی نمانده است.

Copyright 2009 – 2017 Techno Service Co. | All Rights Reserved | Powered by KaramiArt