نحوه نصب مبدل صفحه ای جوشی دانفوس

مبدلهای صفحه ای جوشی دانفوس بایستی به صورت عمودی (ایستاده) بر اساس فلش مشخص شده روی آن نصب شوند. در کاربردهای خاص که سیستم دارای لرزش و صدای بیش از حد می‌باشد بایستی از لرزه گیرهای مخصوص روی خطوط لوله کشی استفاده شود. در غیر این صورت، نیازی به نصب لرزه گیر نیست.

  • بهتر است از نوارها یا صفحات لاستیکی بین مبدل و محل نصب استفاده گردد.
  • نصب مبدل در کاربردهای برودتی (چیلر) جهت جلوگیری از یخزدگی حتماً بایستی به صورت عمودی باشد اما در کاربردهای آب به آب یا خنک کاری روغن یا شرايط مشابه نصب مبدل به شکل های دیگر مجاز می‌باشد.

  • شکل های زیر نحوه نصب استاندارد مبدلهای صفحه ای جوشی را نشان می‌دهد.

A. مبدل از قسمت زیرین به محل نصب متصل می‌شود.

B. نصب توسط ورق فلزی فریم داده شده به دیواره پشتی توسط پیچ (از عایق آرموفلکس به عنوان لرزه گیر بین صفحه فلزی و مبدل استفاده کنید.)

C. استفاده از صفحه فلزی و بولت جهت نصب به دیواره پشتی (از عایق آرموفلکس به عنوان لرزه گیر بین صفحه فلزی و مبدل استفاده کنید.)

D. روش نصب استاد بولت

شسشتو و اسیدشویی مبدلهای صفحه ای جوشی دانفوس

در مبدلهای صفحه ای جوشی به دلیل توربولنت بودن جریان، تمایل و گرایش مبدل به رسوب پذیری بسیار کاهش یافته و به دلیل سرعت بالای جریان روی جداره ها از تشکیل رسوب ممانعت به عمل می آید. در مواردی که از آب با سختی بالا و دمای بالا استفاده می‌گردد، امکان تشکیل رسوب در این مبدلها وجود دارد.

در صورتی که صفحات توسط چربی پوشانده شوند، شستشوی آن ها توسط آبگرم کافيست، اما وقتی رسوب تشکیل و موجب کم شدن انتقال حرارت و افت فشار آب شده باشد، شستشوی مبدل بایستی توسط یونیت (CIP) صورت پذیرد.

این یونیت شامل مخزن کوچک ذخیره اسید، پمپ ضد اسید و شیلنگ های مربوطه می‌باشد. جهت شسشتو بایستی از اسید ضعیف %5 نوع اسید فسفریک خوراکی استفاده نمود. در مواقعی که شستشو به صورت مداوم صورت می‌پذیرد، از اسید ضعیف %5 نوع اسید اکسالیک استفاده نمایید. سرعت جریان اسید ضعیف بایستی حداقل 1/5 برابر سرعت جریان نرمال مبدل باشد.

بعد از اسیدشویی و تمیز شدن مبدل جهت خنثی نمودن محیط اسیدی، داخل مبدل را با محلول %2-1سدیم هیدروکسید (NaOH) یا بیکربنات سدیم (NaHCO3) ، شستشو داده، سپس با آبگرم شستشوی نهایی را انجام دهید.

عایقکاری مبدلهای صفحه ای جوشی دانفوس در کاربری سرمايشی

عایقکاری اواپراتورها توسط عایق رولی از جنس آرموفلکس یا مشابه آن به ضخامت 2 سانتيمتر صورت می‌پذیرد. در کاربری کندانسور نیاز به عایق نمی‌باشد. تصویر زیر نحوه انجام این امر را نشان می‌دهد.

عايقكاری مبدل های صفحه ای جوشی دانفوس در كاربری گرمايشی

جهت عایقکاری مبدلهای صفحه ای جوشی در کاربری گرمایشی از انواع عایقها به شکل زیر میتوان استفاده نمود.

جوشکاری مبدلهای صفحه ای جوشی دانفوس

جهت جوشکاری مبدلهای صفحه ای جوشی دانفوس به شکل ذیل عمل نمایید:

  1. جریان ازت را با فشار کم داخل مداری که می‌خواهید جوشکاری کنید، برقرار کنید تا دوده و آلاینده های ناشی از جوشکاری امکان ورود به مبدل را نداشته باشند.
  2. سطوحی را که میخواهید جوشکاری کنید، با سمباده کاملاً تمیز کنید.
  3. جوشکاری بایستی با سیم جوش نقره %55 – %40 و دمای حداکثر 700 درجه فارنهايت صورت بگیرد. مراقب باشید دما بالاتر از 700 درجه فارنهايت نباشد.
  4. لوله را داخل اتصال یا روی آن قرار داده و با فشار فیکس نمایید.
  5. مرکز شعله جوشکاری را سمت مبدل نگیرید.
  6. از دستمال خیس ما بین محل جوشکاری و مبدل صفحه ای حتماً استفاده نمایید.
  7. در صورتی که مبدل دارای عایق باشد، از صفحه آلومینیومی جهت محافظت از آن استفاده نمایید.

Copyright 2009 – 2017 Techno Service Co. | All Rights Reserved | Powered by KaramiArt