مبدل های سری جدید دانفوس با راندمان بسیار بالا
مایکرو پلیت (Micro plate)

شرکت دانفوس در راستای افزایش راندمان و عملکرد بهتر مبدل های صفحه ای جوشی خود، اقدام به طراحی، ساخت و ارائه مبدل های صفحه ای جدید با شیار های داخلی خاص بصورت (Dimple pattern) نموده است که علاوه بر راندمان بالاتر نسبت به مبدل های قدیمی، مزایای بیشمار دیگری را نیز به همراه دارد.

این مبدل ها نسبت به نوع قدیمی که با شیارهای داخلی بصورت باله ماهی (fishbone Design) ساخته می شوند، از انتقال حرارت بیشتر، وزن کمتر، افت فشار کمتر سیال، کاهش ضریت رسوب پذیری و مزایای فنی بیشمار دیگری برخوردارند.

مقایسه مبدل مایکرو پلیت (نسل جدید) با مبدل نسل قدیمی

MPHE

Ultra Efficient Micro Plate (Dimple Pattern) NEW

BPHE

Traditional Plate (fishbone Design)

افزایش راندمان

در نمودار A، تفاوت راندمان مبدل مایکرو پلیت نسبت به مبدل های نسل قبلی مشخص گردیده است. در شرایط مساوی راندمان مبدل های مایکرو پلیت به رنگ سبز و راندمان مبدل های نسل قبل (طرح باله ماهی) به رنگ قرمز نشانه داده شده است.

کاهش افت فشار و تثبیت سرعت و جریان

در نمودار B، سرعت و جریان سیال در مبدل مایکرو پلیت به رنگ سبز و مبدل قدیمی به رنگ قرمز نشان داده شده است. بدلیل لامینار شدن جریان در مبدلهای مایکرو پلیت نسبت به جریان توربولنت در مبدلهای قدیمی علاوه بر کاهش افت فشار مبدل با کاهش ضریب رسوب پذیری هم مواجه خواهیم بود.

افزایش ضریب ED به میزان 56%

ضریب ED در مبدلهای مایکرو پلیت به میزان 56% افزایش یافته است.

کاهش اثرات گلخانه ای

بدلیل کاهش متریال مورد استفاده افزایش راندمان مبدل و نوع مایکرو پلیت با کاهش حدود 40 درصدی اثرات مخرب گلخانه ای مواجه هستیم.

Copyright 2009 – 2017 Techno Service Co. | All Rights Reserved | Powered by KaramiArt